Lymfatická masáž obličeje

Lymfatická masáž je velmi jemná technika. Na povrchu obličeje, krku a dekoltu se aktivují cévy, které podporují a zlepšují funkci lymfatického systému. Lymfatická masáž je spíše známá jako celotělová procedura, na oblast hlavy a krku má stejný význam, jako na zbytek těla.

Lymfatická masáž a její účinky

Lymfatická masáž obličeje pomáhá odstranit otoky ve tváři a v okolí očí, pod bradou a na krku. Působí jako prevence proti migrénám a pískání v uších, tzv. tinitus. Jemné hmaty a správná technika se využívají při zjemnění vrásek a hloubkové čištění pokožky. Manuální lymfodrenáž je také výborným způsob na regenerace pleti. V mnoha případech pomáhá při chronické rýmě.

Lymfatická drenáž obličeje přispívá k harmonizaci pokožky a podkoží, kdy se tyto oblasti zbavují toxinů a přebytečné tekutiny. 

Jako doplněk po této terapii se doporučuje kosmetika s obsahem eseciálních olejů či podobných látek. Nejúčinnějšími oleji jsou – levadulový, pomerančový, meruňkový, olivový nebo lipový.

Úcinky lymfodrenáže obličeje 

  • Osvěžení a rozzáření pleti
  • Odvedení toxinů a zbaven se otoku v jednotlivých částech obličeje a dekoltu
  • Zvýšení tvorby obranných látek a zlepšení hojení kůže (i po operačních výkonech)
  • Pročištění kůže – zmírnění projevů akné
  • Hluboká regenerace kůže, uvolnění a zjemnění jizev v oblasti obličeje
  • Úleva od bolesti hlavy (migrény)

Co dělat po lymfatické masáži

Po lymfatické masáži je důležité dodržovat pitný režim – nejlépe čistá voda bez bublinek, bylinné i zelené čaje, popř. 100% džus zředěný vodou. Do konce dne po masáži se vyhýbejte náročné fyzické aktivitě, vynechte saunu a další masáže.

Doporučený čas lymfatické masáže obličeje je 45 minut – 1h. Pro rychlejší efekt doporučuji podstoupit masáž alespoň 1x týdně.

Objednejte se na lymfatickou masáž obličeje již dnes za 500Kč/45min.

manuální lymfodrenáž - Masáže Julie
%d bloggers like this: