Lymfatická masáž

Co je lymfatická masáž?

Lymfatická masáž, nebo také manuální lymfodrenáž, je jemná masážní technika. Principem této masáže je uvolnění lymfatických (mízních) uzlin, podpoření toku lymfy (mízy) a zlepšení stavu kůže, měkkých tkání a psychického stavu.

manuální lymfodrenáž - Masáže Julie

K čemu slouží a komu pomůže lymfatická masáž

Indikací k lymfatické masáži je mnoho. Od zmírnění otoku dolních končetin po operaci či po úrazu, přes rychlejší hojení jizev po operaci, detoxikaci organismu a také se využívá ke zmírnění projevů celulitidy a dalších kosmetických záležitostí.

Jak lymfatická masáž probíhá?

Tato jemná technika vyžaduje klid a dostatek času. Celotělová lymfatická masáž trvá od 3 do 4 hodin, částečné masáže trvají méně času, ale i tak je potřeba mít poté prostor si na půl hodiny vždy lehnout a nechat tělo pracovat. Frekvence návštěv se doporučuje 1 – 2 x za týden v rozsahu 5 -10 sezení s následnou měsíční pauzou. Vždy záleží na potřebách klienta a indikaci od lékaře.

Tip: Na blogu jsem se o lymfatické masáži rozepsala ještě podrobněji. Včetně odpovědí na časté dotazy k lymfodrenáži.

Předtím, než lymfatickou masáž objednáte

Pro objednání se na tuto proceduru je vždy nutný souhlas od vašeho lékaře (obvodní či jiný lékař) a vyplněný formulář, kde jsou vypsány všechny možné diagnózy, určující vhodnost či nevhodnost této masáže.

Cena lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáž celotělová
Cena: 2800 Kč
Délka: 180 minut

Manuální lymfodrenáž částečná
Manuální lymfodrenáž dolních končetin, beder, břicha, nebo horních končetin, hrudníku, zad, krku zezadu.
Cena: 1000 Kč
Délka: 75 minut

U mobilní masáže účtuji cestovné 6 Kč/km (vyjíždím z Prahy 11), pokud dojíždím do zóny placeného stání, účtuji si parkovné.

Formulář indikací k provedení lymfatické masáže. Formulář je nutné vyplnit a podepsat před provedením lymfatické masáže. Formulář přivezu vytištěný.